Test Maturity Model integration (TMMi®), dünyanın dört bir yanındaki kuruluşları yazılım – sistem testlerini, geliştirmeleri, geliştirdikleri ve sürdürdükleri sistemler için daha yüksek ve sürdürülebilir ürün kalitesi seviyeleri elde etmeleri için destekleyen, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Test Olgunluk Modeli entegrasyonu (TMMi® Modeli) adlı ücretsiz olarak kullanılabilen bir yazılım kalitesi ve test olgunluğu modelidir. Bu modelin dünyada test süreci iyileştirme için bir numaralı model olduğu onaylanmıştır.
Modelin anlaşıldığını göstermek ve test süreci iyileştirme alanında önde gelen profesyoneller için görünürlük sağlamak için TMMi Professional ve TMMi test süreci geliştiricisi olarak adlandırılan bilgi sertifikası programları bulunmaktadır.

TMMi® tarafından hazırlanmış olan kaynaklara buradan ulaşabilirsiniz. Kaynaklar TMMi® tarafından düzenli olarak güncellenmektedir.

TMMi®️ tarafından hazırlanmış olup TTB®️ tarafından Türkçe çevirisi yayınlanan “Çevik Bir Dünyada TMMi®️” dokümanına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazılım Test ve Kalite Derneği; TMMi® Türkiye temsilcisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.