ISTQB® Foundation Level Sınavı Hakkında
Ücret:
3450 ₺ + KDV (%20)
Lokasyon:
Sınavlar online ve belirli tarihler için sınıf içi olarak gerçekleştirilmektedir.
Sınav süresi:
1 Saat
Soru sayısı:
Sınav 40 sorudan oluşmaktadır. Sertifika almaya hak kazanmak için minimum 26 doğru cevap verilmesi gerekmektedir.
Sınav türü:
Çoktan seçmeli
Sınav dili:
Sınav kitapçığında soruların hem Türkçesi hem de İngilizcesi yer almaktadır. Dilediğiniz dilde soruları okuyup yanıtlayabilirsiniz.
Ön Koşul:
Sınava katılabilmek için ön koşul bulunmamaktadır.
Diğer
Yanlışlar doğruları götürmemektedir. Sertifika almaya hak kazanmak için minimum %65 başarı sağlaması gerekmektedir. (En az 26 soru)
6 Mayıs 2024 Pazartesi gününden itibaren yapılacak olan sınavlarda ISTQB® CTFL Syllabus v4.0 geçerli olacaktır.
Sınava Hazırlık Dokümanları
ISTQB® Foundation Level Ders Programı Nedir?

ISTQB® Temel Düzey ders programı, Uluslararası Yazılım Testi Yeterlilikler Kurulu (ISTQB®) Sertifikalı Test Uzmanı Planının temelini oluşturur.

ISTQB® Foundation Level, Waterfall, Agile (Çevik), DevOps ve Continuous Delivery dahil olmak üzere yazılım teslim uygulamalarıyla ilgilidir.

Foundation Level sertifikası, test uzmanları, test analistleri, test mühendisleri, test danışmanları, test yöneticileri, kullanıcı kabul test uzmanları ve yazılım geliştiriciler gibi rollerdeki kişiler dahil olmak üzere yazılım testinin temel kavramları hakkında pratik bilgi göstermesi gereken herkes için uygundur.

Proje yöneticileri, kalite yöneticileri, yazılım geliştirme yöneticileri, iş analistleri, BT direktörleri ve yönetim danışmanları dahil olmak üzere yazılım testi konusunda temel bir anlayışa ihtiyaç duyan kişiler için de uygundur.

ISTQB® Sertifikalı Test Uzmanı Temel Düzeyi için Eğitim, Akredite Eğitim Sağlayıcılarından edinilebilir. Bir ISTQB® Üye Kurulu, materyalleri müfredata uygunluk ve tutarlılık açısından değerlendireceğinden, akredite eğitime katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Akredite Eğitim Sağlayıcıları hakkında bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.