Yazılım Test ve Kalite Derneği Türkiye’de ISTQB® Sertifikasyon sınavlarını gerçekleştirmektedir. Dünya’da 129’dan fazla ülkede 774.000’den fazla uzman ISTQB® sertifikalarına sahiptir.

Fiziki ve Remote Sınavlar

Sınavlar online ve belirli tarihler için sınıf içi olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca fiziki sınavlar özel talep doğrultusunda gerçekleştirilebilmektedir.

Online sınavlar belirli bir lokasyonda gerçekleşmeyecek olup kişiye özel randevu sistemi ile katılımcıların kendi bilgisayarları üzerinden uygulanmaktadır. Sınıf içi sınavlar için ödeme sayfasında talep edilen tarih seçilerek kayıt tamamlanabilmektedir.

Online sınavlar ve sınıf içi sınavlar için başvuru, Kayıt sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir. 

Sipariş formunun tarafımıza ulaşmasının ardından katılımcı ile sınav tarihi belirlemek üzere iletişime geçilecektir. Sınav hem katılımcının hem de dernek çalışanın kararlaştırdığı ortak bir zaman diliminde gerçekleşecektir.

Online sınavların soru sayısında, süresinde ve geçme oranında bir farklılık bulunmamaktadır. Şimdiye kadar uygulanan sınavlarda geçerli olan koşullar online sınavlar için de geçerli olacaktır.

*TTB’nin fiziki sınavı erteleme, online’a çevirme hakkı saklıdır.