Yazılım Test ve Kalite Derneği Türkiye’de ISTQB® Sertifikasyon sınavlarını gerçekleştirmektedir. Dünya’da 129’dan fazla ülkede 774.000’den fazla uzman ISTQB® sertifikalarına sahiptir.

Fiziki ve Remote Sınavlar

Pandemi sebebiyle sınavlar remote olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca fiziki sınavlar özel talep doğrultusunda gerçekleştirilebilmektedir.

Remote sınavlar belirli bir lokasyonda gerçekleşmeyecek olup kişiye özel randevu sistemi ile katılımcıların kendi bilgisayarları üzerinden uygulanmaktadır. Sınava Remote olarak katılmayı tercih eden kişilerin, ilgili sınavı sitemiz üzerinden satın alması gerekmektedir.

Sipariş formunun tarafımıza ulaşmasının ardından katılımcı ile sınav tarihi belirlemek üzere iletişime geçilecektir. Sınav hem katılımcının hem de dernek çalışanın kararlaştırdığı ortak bir zaman diliminde gerçekleşecektir.

Remote sınavların soru sayısında, süresinde ve geçme oranında bir farklılık bulunmamaktadır. Şimdiye kadar uygulanan sınavlarda geçerli olan koşullar Remote sınavlar için de geçerli olacaktır.

*TTB’nin fiziki sınavı erteleme, online’a çevirme hakkı saklıdır.