ISTQB®, 100’den fazla ülkede kâr amacı gütmeyen, gönüllü dernekler şeklinde yazılım test ve kalitesi konusunda faaliyetlerini sürdüren dünya çapındaki en büyük uluslararası yazılım test organizasyondur.

Organizasyonun misyonu, uluslararası standartlarda yazılım test eğitimi içeriklerinin (syllabi) oluşturulması, ilgili eğitimleri verecek kuruluşlara ilişkin akreditasyon koşullarının belirlenmesi, akredite kurumların düzenli olarak denetlenmesi, uluslararası geçerli yazılım test sertifikasyon sınavlarının gerçekleştirilmesini sağlayarak test profesyonellerinin kariyer gelişimine katkıda bulunmaktır.

Turkish Testing Board® ise, 2006 yılında ISTQB®’a (International Software Testing Qualifications Board’a bağlı olarak kurulan, ISTQB®’nin Türkiye’deki üye kuruluştur.

Turkish Testing Board®, kuruluşundan itibaren, Türkiye’deki bilişim profesyonellerinin yazılım testi alanında ISTQB® standartlarında eğitilmesi ve sertifikalanması amacıyla çalışmaktadır. Ayrıca, Türkiye bilişim sektöründe yazılım testi farkındalığının artması ve gelişmesi için kâr amacı gütmeden, gönüllü olarak çalışmaktadır.

favicon

Partnerler

Gold Partnership
1000000 +
Sınav
770000 +
Sertifika
100
Ülkede Üye Kuruluş