Yazılım Test ve Kalite Derneği Eğitim ve Başarı Bursu

Home / Yazılım Test ve Kalite Derneği Eğitim ve Başarı Bursu

Yazılım Test ve Kalite Derneği, T.C. Üniversitelerinin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümlerinde okumakta olan başarılı ve ihtiyaç sahibi lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs başvuru kriterleri aşağıda belirtilmiştir:

  • Üniversitelerin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümünde okuyor olmak
  • Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümünün 1. Yılını bitirmiş olmak
  • Dörtlük düzene göre en az 3.0/4.0 not ortalamasına sahip olmak
  • Verilecek bursa ihtiyacı olmak 

Bu kriterleri sağlayan T.C. Vatandaşları burs için aşağıdaki linke tıklayarak başvurularını yapabilirler. Bursa hak kazanan öğrenciler Yazılım Test Ve Kalite Derneği tarafından belirlenecek, gerektiği durumlarda telefon ve yüz yüze mülakata çağrılacaktır. Burs bir yıllık zaman diliminde Temmuz ve Ağustos ayları dışında 10 ayı kapsayacaktır. Burs miktarı ve burs verilecek öğrenci sayısı dernek tarafından belirlenecektir. Burs hakkı kazanan öğrencilere bursları en az 3.0 ortalamayı devam ettirdikleri süre boyunca 4. Sınıf sonuna kadar sağlanacaktır. Dernek vermekte olduğu bursu her zaman askıya alma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

Başvurular sona ermiştir.
Burs başvuru sonuçları Ekim ayı içinde duyurulacaktır. Sadece bursa hak kazananlara dernek tarafından özel bilgilendirme yapılacak olup, kazanamayanlara herhangi bir bilgilendirme yapılmayacaktır.